Atrakcje

Home / Atrakcje

Niewątpliwie wielką atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest Promenada Gwiazd z odciśniętymi w mosiądzu dłońmi wybitnych artystów filmu i teatru. Przez 10 lat w Międzyzdrojach organizowany był Festiwal Gwiazd, na który co roku przyjeżdżali aktorzy, uświetniając swą obecnością licznie organizowane pokazy filmowe, koncerty, spektakle teatralne, czy wystawy malarstwa, fotografii.

Dziś Promenada liczy ponad 100 gwiazdorskich dłoni, miedzy innymi można przymierzyć swą dłoń do dłoni Krystyny Jandy, Janusza Gajosa, Beaty Tyszkiewicz, Wiesława Gołasa czy Gustawa Holoubka. Kiedy Festiwal Gwiazd Total przeniesiony do innego miasta, w jego miejsce zajęła inna impreza Zachodniopomorskie Lato z Gwiazdami, gdzie organizatorzy wyszli naprzeciw miłośnikom polskich seriali i to właśnie oni są jej bohaterami.

Tylko w Międzyzdrojach można obejrzeć jedyny w Polsce Gabinet Figur Woskowych, gdzie można zobaczyć miedzy innymi figurę królowej Kleopatry, największego człowieka świata, Stalina oraz uwiecznione w wosku gwiazdy polskiego kina w ich najlepszych filmowych kreacjach: Beatę Tyszkiewicz w roli Izabeli Łęckiej, Bogusława Lindę z filmu Psy, Krystynę Jandę i Jerzego Radziwiłłowicza z Człowieka z marmuru a także Daniela Olbrychskiego jako Kmicica.

Pomiędzy Wisełką a Międzyzdrojami można podziwiać najwyższy w Polsce klif. Rozmywane i podcinane przez fale urwisko można obserwować ze szczytu wzgórza Gosań, z wysokości którego widać rozległą przestrzeń Bałtyku, a przy dobrej pogodzie nawet Świnoujście. Przez lornetkę da się zobaczyć niemieckie kurorty Ahlbeck i Heringsdorf. Przy spokojnym morzu w kierunku północno-wschodnim momentami wyłania się z wody wrak betonowca, gdzie w podczas II wojny światowej Niemcy uruchomili produkcję statków o kadłubach ze zbrojonego betonu.

Największą atrakcją Międzyzdrojów jest szeroka piaszczysta plaża, z której w głąb morza wychodzi molo o długości 395 m, z przystanią białej floty. Przy wejściu na molo należy zwrócić uwagę na dwie zabytkowe wieżyczki. Molo powstało na początku XX wieku i od tamtego czasu konstrukcja była wielokrotnie niszczona przez wzburzone wody Bałtyku.

Z tej też przyczyny obecne molo to w całości nowa konstrukcja. Strudzeni turyści odpocząć mogą w knajpkach znajdujących się na nowoczesnym pasażu przed wejściem na molo. Jeżeli ktoś chciałby popłynąć do Świnoujścia oraz niemieckich nadmorskich miejscowości Ahlbeck czy Heringsdorf możne skorzystać z przystani dla statków turystycznych znajdującej się na szczycie mola.

Atrakcją Międzyzdrojów jest domek na dachu, który został zbudowany w 2013 roku. Znajduje się on przy parku, pomiędzy amfiteatrem a hotelem Amber Baltic. Budowla została zbudowana do góry nogami. W niewielkim domku znajduje się łazienka, kuchnia, salon oraz pokoje. Wszystkie wnętrza zostały wyposażone w sprzęty oraz meble które zamocowano do sufitu.

Z 1870 roku znajdująca się niedaleko mola. Przetrwała dwie wojny światowe i od 1945 roku ustawiono ją przed wejściem na molo. W 1985 roku została mocno uszkodzona ale na szczęście dzięki Zakładowi Ochrony Środowiska można ja obecnie oglądać.

Wieżyczka zbudowana jest w konstrukcji stalowej, a jej dach i kompozycja rzeźbiarska wykonana jest techniką odlewu symbolizującą cztery pory dnia. Kogut symbolizuje poranek, ul z pszczołami środek dnia, a nietoperz zbliżający się wieczór. Wewnątrz, za oszklonymi oknami znajdują się cztery zegary z czasami w Warszawie, Tokio, Moskwie i Nowym Jorku.